Hugh Laurie – Obchodník se smrtí

Opět krátký příspěvek do čtenářského deníku. Obchodník se smrtí je první knihou britského herce Hugha Laurieho, proslulého zejména rolí v americkém seriálu Dr. House, ve kterém hraje stejnojmennou postavu sarkastického lékaře. Mimochodem skvělý byl i po boku Mr. Beana v seriálu Černá zmije.

Hugh Laurie napsal tento „parodický thriller“ v roce 1996 (anglický originál The Gun Seller), kdy se z něj také stal bestseller. U nás jej vydalo nakladatelství XYZ až v roce 2008.

Literární dílo aspirující na Nobelovu cenu jsem určitě nečekal a nečekejte jej ani vy. Tuto knihu jsem si záměrně vybral pro Laurieho styl humoru, chytrý, ironický, sarkastický. A humorem kniha opravdu nešetří a místy je ho možná i moc, ale v žádném případě mě tento vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky nezklamal.

Thomas Lang, je bodyguard (toho času) na volné noze, nechá se najmout na vraždu amerického průmyslníka. Poté se však rozhodne svou oběť varovat …

Závěrem přímo z knihy:

Odcházeli jsme z restaurace ve stavu vlídného příměří. Venku na chodníku mě Woolf chytil za paži a řekl, abych se na to vyspal. Hned to ve mně vyvolalo úplně jiné asociace, protože jsem se zrovna díval Sáře na zadek.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)