Co všechno nám ještě Evropská unie zakáže?

Postřehl to jistě už každý z nás. To jak Evropská unie, nebo přesněji některá z jejích komisí, zakazuje svým členským států jejich tradiční názvy nebo dokonce výrobní postupy, mi hlava už nebere.

Vzpomeňme na naše pomazánkové máslo, co je na tom špatného? Všichni víme co to je! A že to neví nějaký cizinec? Pro něj tam může být „odpovídající“ název nebo popis v angličtině. Český název pomazánkové máslo nebo příšerný doporučený název roztíratelný tuk si stejně většina z nich nedokáže přeložit. EU by si měla uvědomit, že ne vše se dá překládat doslovně!

Další přehmat EU rozčílil také naše věřící sousedy na Slovensku. EU jim zakázala na pamětní dvoueurovou minci u příležitosti 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu zobrazit kolem jejich hlav svatozář. (Viz. článek EU zakázala na slovenské minci svatozář kolem hlav Cyrila a Metoděje). Jak je vidět nic jim není svaté.

A tak mě napadá otázka. Co nám zakáží příště? Bude to písmeno Ř? Protože ho ostatní členové neumí vyslovit, a tudíž je k ničemu? Jak znám Evropskou unii, bude to něco ještě horšího…


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)