Tablet MID Android M001

Dnešní recenze nebude recenzí plnohodnotnou, neboť jsem tablet MID M001 nezkoumal detailněji. Ovšem i po letmém seznámení jsem získal postřehy, které určitě stojí za zveřejnění. Má práce s tabletem spočívala v reinstalaci operačního systému, následně jsem jen prošel základní funkce a nastavení.

Instalace operačního systému

Na tabletu byl nainstalován Android 2.0, ale nenabíhal. Po zapnutí se jen zobrazil známý zelený tvor symbolizující OS Android, dále nic. Proto jsem se rozhodl pro reinstalaci a doufal jsem, že to celý problém vyřeší.
Vhodnou a aktuální verzi Androidu jsem hledal po fórech i na oficiálních stránkách. Verzí jsem našel a vyzkoušel několik, než MID správně naběhl. Pokud má někdo podobný problém, tak vám ulehčím práci s hledáním a opakovaným instalováním nového Androidu.
Funkční verzi Androidu 2.0 jsem nakonec našel na webu eken.com. Jsou zde dvě verze. Jelikož nevím přesně o jaký model se jednalo, vyzkoušel jsem obě. U mě verze pro model 2 nedokázala při instalaci zformátovat file systém. Tudíž jsem ji celkem rychle vyloučil. Verze pro model 1 se již poměrně rychle a úspěšně nainstalovala a tablet v pořádku naběhl.
Pokud máte správný instalační soubor, tak samotná instalace je již brnkačka. Stáhnete instalační soubor, v tomto případě šlo o cca 151 MB, rozbalíte a nakopírujete na paměťovou SD kartu. SD kartu strčíte do tabletu a tablet zapnete, instalace již začne sama a trvá cca 5 minut. Po úspěšné instalaci vás systém vyzve k vyjmutí paměťové karty a poté se tablet restartuje.

Tablet MID M001

Vzhled a zpracování

Z toho všeho co lze na tabletu MID M001 hodnotil je vzhled asi to nejzdařilejší. Decentní oblé tvary působí nevnuceně a příjemně. Ovšem zpracování hodně pokulhává. Dotykový display se mi zdál hrbolatý a indikační diody prosvěcují i plast kolem.

Použitelnost

Detailně jsem nezkoumal celkovou použitelnost tohoto tabletu a zejména nainstalovaného Androidu, ale obecně zastávám názor, že tablet je v poměru cena/výkon na samém chvostu moderních výpočetních zařízení. Malý netbook je dle mého názoru mnohem praktičtější, univerzálnější a mnohdy i lacinější hračka.

Závěr

Pokud máte chytrý mobilní telefon i notebook s mobilním internetem, tak je pro vás tablet naprostou zbytečností. Využití si dokáži představit při nějaké obchodní schůzce, kde bude potřeba rychlý přístup na internet. Ale i tak si myslím, že na takovou jednoduchou prezentaci, kterou tablet zvládne, je notebook mnohem lepší. Zkrátka se nemohu zbavit dojmu, že jde o zařízení naprosto zbytečné. Věřím, že i zarytého technického fanouška, co si rád pohraje s každou novinkou, přestane tablet po hodince nebo dvou bavit.
A co vy máte tablet? Využíváte jej?


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)