Avast dobývá svět!

V poslední době jsem si oblíbil jako zpestřující četbu rozhovory se zajímavými lidmi. Naposledy to byl rozhovor s Eduardem Kučerou, zakladatelem softwarové formy Alwil Software a duchovním otcem antivirového programu avast!

Pokud si najdete chvilku času a do rozhovoru se začtete, zjistíte, proč je avast! tak úspěšný. Věděl jsem, že je avast! velice oblíben u českých uživatelů, ale ani jsem netušil, jak moc je úspěšný ve světě, konkrétně třeba ve Francii nebo v zámoří.

Dozvíte se i zajímavosti typu, kolik měsíčně bere ředitel společnosti, kolik má společnost Alwil Software serverů, jaký mají měsíční trafic nebo která světová softwarová firma chtěla Alwil Software koupit a další detaily ze života firmy, jejíž zakladatel Eduard Kučera vyhrál prestižní anketu Podnikatel roku 2009.

Zajímavé je také čtení o tom, proč je antivirového programu avast! šířen pro domácí užívání zdarma, co k tomu firmu vedlo a jaký to mělo výsledný efekt. Na čem vlastně firma vydělává? Jakou mají konverzi (poměr platících zákazníků) v USA a jakou v Číně? Opravdu zajímavé čtení, doporučuji.

Něco jsem se ale nedozvěděl. Proč píší avast! s malým a? 🙂


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)