Den D – Neinvazivní plastická operace Ivana Neumanna

Televizní reality show Den D sleduji již od první řady. Vždy mi rozšíří obzory, donutí trochu se zamyslet, často se i upřímně zasměji. Prostě mě baví, sleduji jej pravidelně a jen nerad bych si nechal ujít nějaký díl.

V České televizi nyní běží již druhá řada. Čtvrtý díl této řady vyvolal mezi diváky asi největší ohlas diváků. Vzešla z něj totiž jedna nezodpovězená otázka. Kolik je panu Neumannovi let?

Ing. arch. Ivan Neumann předstoupil před investory se svou unikátní neinvazivní omlazovací plastickou operací. Požadoval pouhých 200 000 korun (což je minimum, pro které si soutěžící do pořadu může přijít) a za ně nabízel jedno procento ze zisku.

Pan Neumann na otázku Ondřeje Bartoše kolik mu je let neodpověděl. Pouze ukázal svůj občanský průkaz. Všech pět investorů se shodlo, že pan Neumann skutečně vypadá o mnoho let mladší, ale skutečný věk v pořadu nepadl. I přes veškerý obdiv pan Neumann žádného z investorů k investici nepřesvědčil a odcházel bez požadovaných peněz.

Osobně si myslím, že z toho smutný určitě nebyl. Částku 200 tis. Kč jistě snadno sežene i jinde, pokud ji opravdu potřebuje. Obzvláště potom, co si udělal takovou skvělou reklamu. Myslím, že o nabídky investorů nebude mít nouzi, stejně jako o zákazníky. A to i přes skutečnost, že celá neinvazivní omlazovací plastická operace působí hodně šarlatánsky.

A jaká že je odpověď na hlavní otázku pořadu? Nedalo mi to a trochu jsem pátral na Internetu. Pan Ivan Neumann se narodil 30.9.1940.  Zda vypadá svých 70 let či nikoli nechť posoudí již každý sám.

Odpověď na otázku pomohl zodpovědět server www.justice.cz.

Celý díl můžete shlédnout zde.


3 komentářů u “Den D – Neinvazivní plastická operace Ivana Neumanna”

 1. Jakub

  Také jsem trochu zapátral na internetu a zjistil jsem, že pan architekt Ivan Neumann vystupoval v X-faktoru jako 50-tiletý zpěvák/architekt… dle fotek je průkazné, že se jedná o něj… navíc zpíval pod jménem Navin Namuen (zkuste přečíst pozpátku…:) bohužel jedná se jen o podvodníka/recesistu, který si dělá z lidí pr.el …

 2. Martin

  Proč nechtěl nechat ukázat občanku? Protože to není jeho občanka 🙂

  Ten sedmdesátiletý pán sice existuje, ale je to jiný člověk, jehož identitu si tamten pán jen přivlastnil…

 3. kiimi

  Ahoj Jakube. Děkuji za podnětný příspěvek. Samotného mě tento pán zaujal. Tvé hledání a zjištění je dobré.

  Jen – jde se někde podívat na nějaký záznam jeho vystoupení v x-factoru? (youtube, blogy, web…)? O nic nejde, jen jsem zvědavý, jak ten člověk vypadal tam. Byl docela přesvědčivý.

  Díky moc. Rovněž děkuji autorovi článku, že se tím někdo zabýval. Dobrá recese 🙂

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)