Děkuji CZC.cz za vynulování konta v Bonus klubu

U Czech Computeru (nyní asi známější jako CZC.cz) nakupuji již dlouhá léta. Důvodů bylo hned několik, zejména zde bylo příjemnější prostředí než třeba ve fabrice zvané Alza. Reklamace zde v mém případě proběhly vždy bez problémů, například oproti již zmíněné Alze, kde mnoho nakupujících zmiňuje značné problémy. Třetím plusem pro CZC byl Bonus klub (věrnostní program pro registrované uživatele).

Za ta léta jsem tam nákupy a další aktivitou nasbíral několik desítek tisíc bodů, některé jsem směnil za drobné praktické dárky, další jsem šetřil na něco většího a užitečného. Nyní ale nemám nic! S novým e-shopem má CZC zřejmě i nový přístup k zákazníkům. S převodem bodů ze starého do nového systému problém nebyl. Ale jelikož jsem celý rok neučinil žádný nákup, tak přišel trest v podobě odebrání všech bodů v Bonus klubu. Opravdu geniální!

K dnešnímu datu není v všeobecných podmínkách Bonus klubu CZC o této podmínce ani zmínka. Krátce se lze o tom dočíst pouze ve FAQ. No, budiž. Mnohem více mě ale zaráží důvod, proč boby odebírají bez předchozího upozornění. Za to bych vyhodil snad celé marketingové oddělení. Co udělá většina lidí, když jim přijde mail s informací, že jim za měsíc odeberou nasbírané body, protože celý rok neuskutečnili žádnou objednávku? Něco si objednají, třeba jen drobnost, ale něco koupí. Pokud takový mail přijde dva měsíce předem, tak se počet nakupujících uživatelů ještě zvětší. Navíc je můžete k nákupu krásně motivovat tím, že jim v mailu představíte nové dárky v Bonus klubu. Zkrátka zde vidím vhodnou příležitost, jak oslovit zákazníky, kteří se z nejrůznějších důvodů rok nevrátili.

Takto mám ale pouze pocit, že chtějí ušetřit peníze (náklady za dárky v Bonus klubu) tím, že uživatele oberou o nasbírané body. Proč v této zemi všichni nejprve hledají možnosti jak ušetřit, místo toho, aby hledali příležitosti jak vydělat? Toto je typický příklad! Nebudu déle oplakávat ztracené body, důvodů k odchodu od CZC je zřejmě víc, a začínat zde od nuly se mi také nechce, sbohem CZC.cz.


7 komentářů u “Děkuji CZC.cz za vynulování konta v Bonus klubu”

 1. Tereza Bartošíková (CZC)

  Dobrý den, upozornění před expirací bodů zasíláme dvě. Samozřejmě se však mohla stát chyba. Pokud o body máte zájem, napište mi prosím e-mail s Vaším loginem. Body Vám navrátíme.

 2. admin

  Dobrý den, děkuji za vstřícný přístup. Mail jsem opravdu nedostal ani jeden, teď když nad tím přemýšlím, tak od vás nedostávám ani newsletter. Zkontroloval jsem si tedy nastavení účtu, ale veškeré zasílání marketingových materiálů mám povoleno. SPAMový koš také pravidelně prohlížím, pokud bude mít podobný problém více uživatelů, tak máte pravděpodobně IP adresu mailového serveru na některém z blacklistu.

 3. Lord Vader

  Divný, mě teda přišel mejl s upozorněním o smazání bodů a tak jsem hned koupil myšku pro přítelku. Možná by sis měl nejdřív zjistit fakta, než tu začneš brečet na netu….

 4. admin

  Děkuji za komentář, který jen potvrdil mou teorii, že obdržený upozorňovací mail motivuje k dalšímu nákupu.

 5. Milan

  Zdravím, jsem na tom úplně steně… email ani jiné upozornění mi nepřišlo a body jsou fuč….
  Zrovna jsem chtěl objednat u czc sluchátka a pár drobnosti, ale nějak mi tím czc vzalo štávu a raději nechám vydělat alfe. Každopádně jestli bude možnost nějakou určitou věc koupit jinde, k czc se opravdu i přes letité dobré zkušenosti vracet nebudu.

 6. Honza

  Dnes mi dorazil email od czc o tom, ze mi za 60 dni vymazou body, napadlo me tedy, ze se podivam, co si za ne lze poridit. Po zhlednuti nabidky jsem nabyl presvedceni, ze je mohu nechat s klidnym svedomim propadnout. Za poslednich 10 jsem u nich utratil cca 50 tisic (netvrdim, ze je to kdovi co), pokud me pamet neklame, utratil jsem maximalne par drobnych bodu za slevy v radu desetikorun a nyni nemam dostatek bodu ani na naprosto nezajimavy privesek.

 7. Marian

  Já dostal dneska upozorňující mail. Mrknul jsem na „klub“ a jako dárek mi nabízí jedinou položku = dopravu zdarma! 😀
  mám na kontě 121 000 a byl jsem bláhový, když jsem si před pár lety body střádal např. na hračky pro děti, nebo outdoorové vybavení, které bylo v bonus klubu pouze za body, tenkrát mě skutečně motivovalo utrácet peníze a pak si vybrat nějaký ten dárek. Dneska můžu vzít třeba 5000 bodů a dostat 47 korun slevu na základní desku! U B O H É. Takže si body strčte za klobouk. Jako šéf IT rozhodně CZC preferovat nebudu – jak už někdo psal, výrobců je pár a překupníků jsou mraky a záleží jen na vizi, jak ten obchod chceme dělat.

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)