Měla Farma vůbec pravidla?

Mám celkem rád televizní reality show, zejména tedy zahraniční Survivor, který u nás nyní vysílá Prima Cool pod názvem Kdo přežije. Obsahuje vše co lze od takové hry očekávat, pro soutěžící fyzicky i psychicky náročné výzvy, pro diváka skvělé napětí i překvapující zvraty ve hře. Dle mého názoru jde o jednu z nejlepších reality show, neboť jde o hru (v rámci možností) spravedlivou.

Když přišla Nova se svou letní dobrodružnou reality show Farma, těšil jsem se na nevšední podívanou. Pro každou hru a tedy i pro Farmu je velmi důležitá strategie a psychologie, stavět jde ale pouze na pevných základech a tím jsou pravidla hry. U Farmy ovšem tento podstatný prvek značně zaostával.

I když si celá Farma včetně moderátorky celou dobu hrála na to, jak jasná a přísná pravidla mají, nemohu se ubránit dojmu, že si je stále upravovali za chodu dle aktuálních potřeb. Krásným příkladem byl návrat Kubího na Farmu po prohraném duelu, když místo něj odešla domů Michaela. Proč tato možnost nebyla nabídnuta také ostatním hráčům? Protože vše bylo docela jinak. Ostatně kolem Kubího bylo těch zmatků více. Třeba při svém odchodu z Farmy neurčil farmáře týdne. To pravidla umožňovala? Pochybuji!

Nova zkrátka reality show dělat neumí, nemohu si vzpomenout ani na jednu, která by měla alespoň částečný úspěch. Soutěžící na Farmě byli déle jak měsíc bez masa, ale alkoholu měli stále dostatek. Proč? No aby byla „sranda“, aby bylo co točit… Myslím, že zábava se dá dělat i jinak. A kdo nedokáže udělat zábavu i bez alkoholu je u mě ubožák!

PS: Prosba na závěr. Pokud někdo někde našel celá pravidla hry, prosím hoďte odkaz do komentáře pod článkem. Děkuji 🙂


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)