Daří se vám naladit TV Fanda?

Nemyslím si, že bych byl nějaký televizní maniak, spíš naopak pozoruji, že na televizi koukám méně a méně. Když se ale objevila zpráva, že začne vysílat nová televize pro muže, potěšilo mě to. Zklamání přišlo záhy s oznámením, že bude dostupná pouze přes satelit a kabelovky. Asi po měsíci se opět dočítám potěšující zprávu, TV Fanda bude dostupný zdarma v pozemním digitálním vysílání. Pokusy o naladění ovšem končí neúspěchem a zaplavuje mě opět pocit zklamání.

Jak naladit nový kanál z rodiny stanic kolem TV Nova? TV Fanda je dostupný zdarma v pozemním digitálním vysílání DVB-T v rámci multiplexu 4, který kromě TV Fanda vysílá ještě ČT 4 HD, ČT 1 HD, Nova HD a TV Pohoda. Dle mapy pokrytí pro multiplex 4 by sem ze signálem neměl mít problém, Praha je zcela pokryta a to dvěma vysílači – Olšanská a Novodvorská.

Tak jdu na to. Má výbava je následující: Starší notebook Asus (na TV ale bohatě stačí), externí USB TV karta MSI (plus software ArcSoft TotalMedia) a aktivní pokojová anténa Inspira. Samotný postup je už triviální – spustím automatické ladění a minutku čekám. Multiplex 1 naladěn, multiplex 2 naladěn, multiplex 3 naladěn a multiplex 4 ani ťuk! No nic, zkusím pootočit anténu a postup opakuji. Výsledek je bohužel stejný. Vyzkouším to ještě několikrát, ale bez úspěchu.

Proto zde kladu otázku: Daří se vám v Praze naladit TV Fanda? Rád bych věděl kde je zakopaný pes. Díky.


4 komentářů u “Daří se vám naladit TV Fanda?”

 1. ondra petricek anipet

  No, zkousel jsem to, ale nejdrive mi to vubec neslo. Pak jsem se nekde docetl jak na to a ted mi hraje. Akorat ta kvalita filmu moc dobra neni. Vetsinou to jsou filmy nebo porady z 80 let.

 2. admin

  Teď když posílili vysílač, tak už také nemám problém. Kvalita filmů mi moc nevadí, to neřeším. Chtěl jsem se hlavně dívat na Plzeňskou Viktorku, když hrála Ligu mistrů.

 3. Olga

  Asi to není moc k tématu, ale za zeptání nic nedám 🙂 Nevíte jak naladit ČT Déčko? Vím, že ze začátku září byly s laděním nějaké problémy, ale nyní by to mělo být už v pořádku ne? Přesto mi Déčko naladit stále nejde 🙁

 4. admin

  Olgo, s tím Vám bohužel konkrétně nepomůžu, ale dám Vám pár informací. Nejprve si ověřte, zda máte ve svém okolí pro ČT D signál. Nejlépe to ověříte, když se zeptáte sousedů, zda Déčko chytají. Pokud ano, tak samotné naladění stanice už nebude problém. Pro ruční ladění si dle regionu zjistíte číslo kanálu, nebo můžete jednoduše na své TV zvolit automatické ladění.
  Pokud Déčko nechytají ani Vaši sousedé, tak bohužel patříte mezi ty, kteří si budou muset počkat na zesílení vysílacího signálu.

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)