Zumba? Co to je?

Už jste slyšeli o Zumbě? Já hned několikrát, ale pořád jsem nevěděl co to vlastně je. Zprvu jsem si myslel, že začínám nedoslýchat a že se jedná o rumbu. Ale omyl, šlo skutečně o Zumbu.

Prvně jsem něco jako zumba zaregistroval na facebooku, když si někdo do statusu napsal: „Dříve to byl aerobic a teď všichni šílí zumbou.“ Vůbec jsem tomu nevěnoval pozornost.

Druhý den ráno v tramvaji nedobrovolně vyslechnu rozhovor tří mladých dívek:

„Jdete dnes na Zumbu?“

„Já bych šla.“

„Já taky, ale nevím jestli to stihnu.“

V duchu přemýšlím, říkala zumbu nebo rumbu?

A když odpoledne pustím televizi a tam běží jakási reportáž o Zumbě, začínám opravdu aktivně přemýšlet, co to ta Zumba vlastně je. Jaký fenomén se nám tu rodí? Nebo jde pouze o krátkodobý výstřelek? Každopádně marketing mají zvládnutý na výbornou.

Co jsem tedy pochopil, tak je to něco mezi tancem a cvičením. Zda je to opravdu tak zábavné jak všichni tvrdí, zkoušet nebudu. Zda po několika lekcích Zumby na 250% zhubnu, už vůbec „riskovat“ nebudu.

Pokud jste někdo Zumbu již vyzkoušel nebo ji dokonce cvičíte pravidelně, klidně se o své zážitky podělte v komentářích pod článkem. Třeba pak změním názor o bude ze mě zumbamaniak 🙂


Jeden komentář u “Zumba? Co to je?”

  1. Juraj

    Zajímavé, že teď o Zumbě nikde není slyšet. A před dvěma lety nebylo slyšet nic jiného. I sport je pomíjivý. I když musím uznat, takhle dokázali přimět zejména ženy se trochu hýbat.

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)