PHP kód pro odesílání e-mailu v češtině

Hledáte PHP skript, který umí posílat e-mailové zprávy v češtině? Jeden takový vám dnes ukáži. Trochu jsem s touto tématikou experimentoval a skript jsem snad dotáhl do finální podoby a myslím, že je velmi jednoduchý, ale plně funkční. Můžete jej použít například pro kontaktní formulář nebo pro nejrůznější automatické e-mailové zprávy jako jsou autorizace či upozornění.

Nejprve si definujeme základní proměnné, tj. adresáta e-mailu, předmět e-mailové zprávy, obsah zprávy a hlavičku e-mailu. Obsah zprávy volíme formou proměnné $string, zde je čistě na vás, jak danou proměnnou naplníte. Zda formou kontaktního formuláře či daty z databáze. V hlavičce kromě vhodného kódování (UTF-8) nastavujeme e-mailovou adresu odesílatele (parametr nFrom), ta může být prakticky jakákoliv.

V případě použití tohoto kódu pro kontaktní formulář, je vhodné hlavičku ještě doplnit o e-mailovou adresu pro případnou odpověď (parametr nReply-To). Tuto adresu si pomocí formuláře uložíme do proměnné $email, a dále pracujeme pouze s touto proměnnou. Nastavení by mohlo vypadat třeba takto:

$hlavicka="Content-Type: text/plain; charset=utf-8\nReply-To: $email\nFrom: odesilatel@mail.cz";

Po nastavení a naplnění všech potřebných proměnných již můžeme použít funkci mail, která bude volat dříve nastavené proměnné. Celý skript pak vypadá následovně:

$adresat="adresat@mail.cz";
$predmet="Předmět nové právy";
$obsah=$string;
$hlavicka="Content-Type: text/plain; charset=utf-8\nFrom: odesilatel@mail.cz";
mail ($adresat,$predmet,$obsah,$hlavicka);

Vaše zkušenosti s tímto nebo podobnými skripty piště prosím do komentářů pod článek. Budu rád také za optimalizační tipy. Děkuji.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)