Plants Vs. Zombies

Po dlouhé době se mi do ruky opět dostala hra, kterou jsem za pár dní dohrál až do konce. Naposledy to byl Vietcong a před ním Mafie, to je teď ale úplně jedno.

Když jsem Plants vs. Zombies viděl poprvé, říkal jsem si jak taková kravina může někoho bavit a chytit natolik, že u toho tráví celé hodiny. Nakonec jsem jí také vyzkoušel, hrál a dohrál.

Jedná se o novinku firmy Capcom, která vsadila na jednoduchost, vtipnost a hratelnost. A i přes svou jednoduchost má hra výbornou a vtipnou grafiku. Chytlavá je také hudba.

Příběh hry je také není příliš složitý, jste najat jako profesionální zahradník a chráníte svěřený dům a zahradu před bandou zombíků. A v tom vám pomáhají bojové květiny. Vrháte na ně melouny, kukuřici nebo třeba hrášek. Jako primární zdroj energie vám slouží slunce. A v noci speciální houbičky. Nepřítel je vybaven, plechovým kýblem, novinami, oštěpem nebo třeba dveřmi. Ano, zombík, který si nese před sebou dveře jako štít, patří mezi ty nejodolnější.

Hru můžeme považovat za strategii. Pro každý level si totiž můžete zvolit jen několik druhů bojových květin. A záleží jen na vaší strategii, které vyberete a jak je použijete. Ve vyšších úrovních hry jsem stavěl strategii především na bramborách J.

Pokud tedy budete mít někdy dlouhou chvilku, tak Plants vs. Zombies vás ji zaručeně a příjemně zbaví.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)