Blíží se rok 2013 a Ikea stále nemá e-shop

Dnešní magické datum 21.12.2012 mi opět připomnělo, že Vánoce jsou již za dveřmi, a na shánění dárků zbývá prakticky jen pár hodin. Konec světa nenastane, takže této činnosti nás nezbaví.

Když se zamyslím nad letošním nákupem vánočních dárků, tak dostávám jednoznačný výsledek. Drtivou většinu dárků jsem obstaral přes nejrůznější internetové obchody. Prakticky jedinou výjimkou byla Ikea. Nemyslím, že bych byl nějaký lenoch, co nechce běhat po obchodech, ale internetové obchody mají zkrátka u mě značné plus. Navíc obchodní centra v předvánočním čase nejsou zrovna idylkami klidu a pohody. Raději tedy zaplatím 150 korun za poštovné a ušetřím si několika hodinové běhání po městě.

Dostal jsem od rodiny několik tipů na praktické dárky, což je vždy fajn, neboť vám částečně odpadne povinnost něco vymýšlet. Jednu vadu na kráse to ovšem mělo, což mi ale došlo až za několik dní, když jsem chtěl zboží objednat. Pár věcí se totiž dalo zakoupit pouze v Ikea. Sedl jsem si k počítači a brouzdal po webu ikea.cz resp. ikea.com/cz/cs/. Chvíli jsem tomu nemohl uvěřit, myslel jsem si, že jen špatně hledám. Ale je to skutečně tak. Nejoblíbenější obchod s nábytkem a bytovými doplňky v České republice nemá e-shop!

V době, kdy přes internet můžete koupit a zařídit téměř cokoliv, mě toto opravdu zaskočilo. Celkem by mě zajímaly důvody proč tomu tak je, nechce se mi totiž věřit, že má Ikea tak neschopné obchodní oddělení. Kdyby mi to Ikea povolila, rozjel bych ten e-shop klidně i sám, musí v tom být velký byznys.

Závěrem zde můžu položit malou anketní otázku. Vadí vám, že Ikea nemá e-shop?


4 komentářů u “Blíží se rok 2013 a Ikea stále nemá e-shop”

 1. Jana

  Přesně tohle mi taky vadí. Pokud si chce člověk koupit jen pár drobností, tak si tam musí zajet osobně, to je fakt opruz.. Navíc Ikea ani není v každém krajském městě. To by eshop krásně vyřešil. A poštovné kolem stovky člověk zas tak neřeší, když v obchodě najde to co potřebuje.

 2. Verča

  Dobrý den, pokud potřebujete cokoliv nakoupit z Ikei a máte to daleko, zkuste napsat co potřebujete a já Vám to můžu poslat. Vice info na http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=460788

  Verča

 3. aaaa

  Někde se psalo o tom že se nedá IKEA zboží posílat, dá se nakoupit tady: http://www.ikea-eshop.cz tam si uděláte objednávku a pošlete nákupní seznam a oni Vám to pošlou. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

 4. Marek1986

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)