Proč přecházím z Google na Bing

Poslední dobou je vidět, že se Google opravdu snaží svým uživatelům nabídnout maximum. Vytváří nové aplikace i služby a ty stávající stále inovuje. Ovšem možná až moc. Jeden den přijde Google s novinkou a než si na ní zvyknu, tak přijde s další. Zmíněnou novinkou může být i pouze změna vzhledu. Aplikaci, u které jsem například využíval 50% všech funkcionalit, tak nyní používám pouze 20%. A proč? Protože se zkrátka nedokáži plně zorientovat a neustálé změny mi berou chuť učit se to samé stále dokola. Google zřejmě není pro konzervativní uživatele jako jsem já 🙂

Jsou aplikace, u kterých to ale budu muset překousnout, i přes zmíněná negativa totiž patří mezi ty lepší co znám, příkladem uvedu Google Analytics. Inovací se nejen zhoršila přehlednost aplikace, ale dramaticky narostla také její hardwarová náročnost. Nicméně alternativní náhradu zatím nehledám.

Hledám ji ale, co se samotného vyhledávače týče. I zde přišel Google se řadou změn včetně vyhledávače obrázků a pokročilého vyhledávání. Ovšem hlavním impulzem pro změnu je pro mě relevance vyhledávaných dat. A ta šla dramaticky dolů. Mám dojem, že Google ve vyhledávání výrazně preferuje velké portály a to i v případech, kdy je to bezpředmětné. Pokud hledám nějaký opravdu specifický dotaz a Google mi na první stránce nabídne pouze přední zpravodajská média, která se tématem zabývají pouze povrchně, tak mě tím jistě neuspokojí. Byl bych mnohem spokojenější, kdyby mi raději našel menší odborné fórum nebo blog.

Z tohoto důvodu zkouším přejít na Bing. Změnu jistě nepoznám ze dne na den, a tak mu dám třeba měsíc. Poté zhodnotím, zda u něj zůstanu trvale nebo se pokorně vrátím ke Googlu. A když už budu testovat vyhledávání, vyzkouším při jednom také překladač. Chápu, že strojově překládat z nebo do češtiny není jednoduchá záležitost, ale googlovský translator mi připadá stále horší a horší. Je použitelný maximálně tak na holé věty. Uvidím, jak se se vším poprali u Microsoftu.


2 komentářů u “Proč přecházím z Google na Bing”

  1. Martina

    Zdravím, som zvedavá na konečný verdikt k BINGU :-). Možno presedlám aj ja…
    Tiež si všímam prílišné tempo googla – a veru, niektorí menej internetizovaní jedinci v mojom okolí to nesú naozaj zle :-(.

  2. lala

    Google bude vždy múj nejoblíbenější vyhledávač ať přijde sjakou koliv změnou, protože na bingu nic nenajdu a je to strašně nepřehledný a bejt tebou to rozhodnutí zvážím

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)