Jaké máte zkušenosti s keramickými noži?

První letošní sníh mi připomněl blížící se Vánoce. Každý rok si říkám, že dárky nakoupím v klidu v říjnu nebo v listopadu. V tomto období však většinou nekoupím ani jeden a vše musím řešit až během prosince. Důvod je z pravidla takový, že zkrátka nevím co pořídit.

Tip na jeden letošní vánoční dárek jsem dostal od kamaráda. Loni pořídil rodičům sadu keramických nožů. Přijde mi to jako dobrý nápad. Jde o praktickou věc, kterou využijete každý den, nemám rád dárky typu „chytač prachu“ :-). Keramické nože jsou na našem trhu již delší dobu a proto bych rád vybíral dle zkušeností uživatelů. Myslím, že i cenově jsou keramické nože dostupné prakticky pro každého.

Nechci ze dlouze vypisovat přednosti těchto nožů, neboť je ani detailně neznám. Ale docela se mi zamlouvají 2 základní charakteristiky keramických nožů. Zaprvé se nemusí brousit, což je vážně velká výhoda. Samozřejmě s touto vlastností se i pojí nevýhoda, kterou je specifický způsob zacházení. Zadruhé neničí vitamíny jako kovové nože. Sice nedokáži posoudit do jaké míry se jedná pouze o marketing, ale nač se zbytečně připravovat o vitamíny při zpracování ovoce a zeleniny.

Podělil jsem se zde s vámi o jeden tip na vánoční dárek, budu moc rád pokud přidáte i své tipy. A pokud má někdo z vás zkušenost (kladnou nebo zápornou) s keramickými noži, šup sem s ní! Diky.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)