Zkusím novou loterii

Jistě každý z vás zaznamenal povyk kolem Sazky a tím pádem i kolem jejích číselných loterií, zejména nejznámější Sportky. Tu jsme si i občas vsadil, když se jackpot přehoupl přes 100 miliónů, tak jsem to své štěstíčko prostě musel pokoušet. Titulek napoví, že tak velké štěstí si mě ještě nenašlo. Není divu, když pravděpodobnost výhry je přibližně 1:14 miliónům.

S rostoucími problémy Sazky začali svou šanci cítit další velcí hráči na trhu – Fortuna, Tipsport a myslím, že něco připravuje i Chance. Fortuna spustila Loto a Tipsport Tip6ku (původně se měla loterie jmenovat Tipsportca – to ovšem soud na stížnost Sazky zamítl – viděl bych důvody pro i proti, ale rozebírat to zde nebudu).

Obě loterie jsou Sportce velmi podobné, nicméně Loto od Fortuny k ní má asi blíž. Minimálně co se pravděpodobnosti výhry týče. Jak udává sám Tipsport, tak v Tip6ce je pravděpodobnost výhry jackpotu sedmkrát vyšší. Nepřepočítával jsem to, ale je to uvěřitelné, neboť se tipuje 6 čísel z 36 (na rozdíl od Sportky kde to bylo 6 ze 49). To ovšem bude zase vykoupeno nižším jackpotem, protože se bude častěji vyplácet.

Jelikož jsem shodou okolností natrefil nejdříve na pobočku Tipsportu, vsadil jsem si jeden sloupek za 15 Kč v Tip6ce. Tak uvidíme. Když se teď dívám na výsledky losování z minulého týdne, tak výhry nejsou až tak závratné, zajímavá výhra bude asi jen ten jackpot. No posuďte  sami:

Tabulka výher v Tip6ce

Jackpot je pro tento týden 996 075 Kč, oproti minulému týdnu se téměř zdvojnásobil. Když byl minulou neděli jen něco málo přes půl milionu, tak se mi sázet nechtělo. Uvidíme jakým tempem poroste dál než ho někdo vybere. Vše samozřejmě závisí na počtu sázejících.

Určitě v budoucnu vyzkouším i konkurenční Loto od Fortuny, a až se Sazka zase postaví pevně na nohy, tak i starou dobrou Sportku.

Své tipy na výherní čísla zde uvádět nebudu, nerad bych se totiž o jackpot s někým dělil 🙂


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)