V Seznamu nezahálejí

Nejoblíbenější vyhledávač na českém internetu Seznam.cz mě překvapil svou nápaditostí. Sice se nejedná o nic neuvěřitelného, ale od našeho konzervativního Seznamu bych podobné výstřelky (v tomto případě doslova) nečekal. Nedávno spustil nový facelift své domovské stránky s možností výběru vzhledu dle vaší volby, a dnes narazím na toto… I když i já mám silné konzervativní sklony a při vyhledávání využívám především Google, tak mě tyto změny těší. Má radost, že se Seznam v boji o českou vyhledávací jedničku nevzdává, a snaží se stále vymýšlet různé novinky.

A čím že mě to dostali? Nejlepší bude když si to sami vyzkoušíte. Zadejte do vyhledávacího pole slovo ohňostroj a někde mimo výsledky vyhledávání klikněte myší, pro silnější efekt podržte tlačítko myši o chvilku déle. Zajímavé že? Předpokládám, že se jedná jen o krátkodobou záležitost, tak jsem udělal i printscreen, pro případ, že to zítra už fungovat nebude.

Ohňostroj na Sezmanu

Velkou oblibu máji tzv. výroční loga na Googlu, které jsou nyní i celkem dost interaktivní. Seznam jich za rok zveřejní jen několik a tuším, že se každoročně opakují. Zda je zmíněný ohňostroj inspirován také nějakým výročím nevím jistě. Napadá mě snad jen spojitost s výročím první internetové stránky. Internet oslavil totiž včera již 20 let.

O zajímavosti řešení svědčí i zvýšená hledanost uvedeného dotazu. Nárůst během několika dní téměř z nuly na 160 000 za den je vážně bomba.

Hledanost dotazu ohňostroj

Pokud narazíte na další podobné zajímavosti, budu rád, když se o ně podělíte v diskuzi.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)