Facebook udělal z Bono Voxe nejbohatšího hudebníka

Páteční vstup světové sociální sítě Facebook na americkou burzu NASDAQ udělal z frontmana skupiny U2 Bono Voxe nejbohatšího hudebníka na světě.  Z trůnu sesadil dosavadního největšího boháče Paula McCartneyho. On sám ale tvrdí, že tomu tak není, protože on nemůže být bohatší než člen Beatles, jelikož ti jsou nedotknutelní.

Bono: Nemůžu být bohatší než člen Beatles, ti jsou nedotknutelní.

Bono investoval do Facebooku v roce 2009 skrze fond Elevation Partners 90 milionů dolarů a získal podíl 2,3 procenta. Nyní hodnota Bonova podílu se pohybuje kolem dvou miliard dolarů. Není tak žádným překvapením, že Bono Vox vydělal na investici do Facebooku víc než hraním s kapelou U2.

Další zajímavostí je, že investici do Facebooku Bonovi doporučil známý finančník Warren Buffett. Ten opět prokázal svůj skvělý čich na investici, Bono zase pořádný kus odvahy. Myslím, že 90 milionů nejsou žádné drobné ani pro něj.

Bono Vox

Každopádně Bonovi jeho investiční úspěch přeji, neboť věřím, že velkou část získaných finančních prostředků věnuje jak má ve zvyku na charitativní projekty. Bono, jen tak dál!


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)